- Zespół -

ZESPÓŁ

„Praca zespołowa, Zbieganie się razem to początek. Trzymanie się razem to postęp.

Wspólna praca to sukces”.

–Henry Ford

Nasz zespół

Kancelaria Prawna zarządzana jest przez adwokata Rafała Myć, który zbudował wokół siebie profesjonalny i zaangażowany zespół świadczący usługi prawne dla mieszkańców Lublina i okolic. Składa się on z doświadczonych radców prawnych oraz aplikantów o zróżnicowanych zainteresowaniach i specjalizacjach w obrębie prawa. To dlatego Kancelaria może świadczyć tak wszechstronne usługi. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o adwokatach i radcach prawnych tworzących jej zespół.

adw. Rafał Michał Myć

Świadczeniem pomocy prawnej zajmuję się od 2008 roku, początkowo jako wolontariusz w Fundacji „Akademia Iuris” oraz Fundacji „Instytut na rzecz Państwa Prawa” w Lublinie, a następnie jako aplikant radcowski, radca prawny (wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie pod nr LB-1909) oraz adwokat Izby Adwokackiej w Lublinie. Mam bogate doświadczenie zawodowe również w branży finansowej: w latach 2008 – 2015 pracowałem w Expander Advisors Sp. z o. o., Nordea Bank Polska S.A. oraz BNP Paribas Bank Polska S.A. Dzięki temu jestem doskonale zaznajomiony z działalnością sektora bankowego i rynków kapitałowych. Dotychczasowa praktyka nauczyła mnie również profesjonalnego i rzetelnego podejścia do Klienta oraz budowania długotrwałych relacji.

W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej prowadziłem kilkadziesiąt spraw sądowych. Zdobyte doświadczenie i posiadana wiedza, powiązane z uczciwością i rzetelnością, umożliwiają mi świadczenie pomocy prawnej na najwyższym poziomie. Do każdej powierzonej mi sprawy podchodzę z pasją i zaangażowaniem

r.pr. Leszek Sendłak

Leszek Sendłak – radca prawny
Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po odbyciu aplikacji radcowskiej i złożeniu egzaminu radcowskiego został wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. W swojej praktyce zawodowej koncentruje się głównie na prowadzeniu negocjacji i procesów gospodarczych oraz zagadnieniach korporacyjnych prawa spółek ze szczególnym uwzględnieniem przekształceń podmiotowych oraz sporów pomiędzy wspólnikami/akcjonariuszami i członkami organów spółek. Ponadto specjalizuje się w prawie pracy, prawie obrotu nieruchomościami oraz prawie rodzinnym. Od kilku lat zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych.

r.pr. Marta Bednarczyk-Gol

Radca prawny, wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie. Ukończyła studnia prawnicze na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mari-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Następnie z sukcesem podyplomowe Studia Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoje doświadczenie zawodowe nabyła w lubelskich kancelariach adwokackich i radcowskich. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu przedsiębiorców i klientów indywidualnych przed Sądami wszystkich instancji. Z kancelarią związana od 2016 roku. Zajmuje się przede wszystkim tematami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, prawa pracy i gospodarczego oraz bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych. Wspiera prowadzenie spraw z zakresu prawa pracy i karnego. Interesuje się również zagadnieniami natury prawnej z zakresu drogowego prawa transportowego.

Prywatnie aktywnie spędza czas z rodziną, a także miłośniczka dobrej lektury, szczególnie podstaw psychologii człowieka co przekłada na swoją pracę zawodową by lepiej zrozumieć mechanizmy zachowań ludzkich.

r.pr. Elżbieta Kwiatkowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów z Rachunkowości i finansów w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu przedsiębiorców i klientów indywidualnych przed sądami wszystkich instancji w sporach sądowych z zakresu prawa cywilnego, w szczególności w zakresie windykacji roszczeń w stosunkach pomiędzy przedsiębiorcami oraz dochodzenia roszczeń odszkodowawczych powstałych w następstwie szkód komunikacyjnych. Do jej obszarów praktyki zalicza się ponadto szeroko pojęte prawo cywilne, w tym: prawo rodzinne, prawo pracy i ubezpieczeń oraz prawo administracyjne.

Prywatnie mama i pasjonatka żeglarstwa.

apl. radc. Michał Malawski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę magisterską, poświęconą Trybunałowi Konstytucyjnemu w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej obronił na ocenę bardzo dobrą w Katedrze Prawa Konstytucyjnego pod kierownictwem pana prof. UMCS dr hab. Wojciecha Orłowskiego. Od stycznia 2020 r. odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Praktykę zawodową rozpoczął na II roku studiów, zdobywając doświadczenie w renomowanych kancelariach w Przemyślu i Lublinie. Zajmował się postępowaniami egzekucyjni oraz kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców, przygotowując projekty opinii prawnych i pism procesowych. Dokonywał również analiz oraz interpretacji przepisów, a także reprezentował klientów, z upoważnienia radców prawnych, w sporach sądowych. W Kancelarii Adwokackiej mec. Rafała Myć priorytetowo podchodzi do zagadnień z zakresu prawa handlowego oraz wspiera zespół w zakresie prawa karnego oraz cywilnego. W kręgu jego zainteresowań pozostają zagadnienia z zakresu prawa medycznego oraz nowoczesnych technologii i Internetu, w tym cyberprzestępczości. Wolny czas spędza na treningach siłowych oraz na spacerach z rodziną, uciekając od zgiełku miasta.

Agata Watrakiewicz - Asystent Kancelarii

Absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Pracę magisterską poświęconą apelacji – wymogom formalnym i procedurze złożenia w polskim procesie karnym – w Katedrze Postepowania Karnego pod kierownictwem Pani Profesor Doktor habilitowanej Małgorzaty Wąsek- Wiaderek obroniła na oceną bardzo dobrą. Praktykę zawodową rozpoczęła na III roku studiów, zdobywając doświadczenie w Kancelarii Komorniczej w Lublinie a także w Prokuraturze Rejonowej w Świdniku. Zajmowała się postępowaniami egzekucyjnymi oraz w dużej mierze postępowaniami karnymi, przygotowując projekty aktów oskarżenia, zażaleń, pism procesowych oraz uczestnicząc w czynnościach organów. Brała udział w sekcjach zwłok pod kierunkiem Prokuratorów Prokuratury Rejonowej. Aktualnie odbywa szkolenie Mediatora Sądowego. W Kancelarii Adwokackiej adw. Rafała Myć zajmuje się bieżącą obsługą klientów, wpiera zespół adwokatów i radców prawnych w toczących się postępowaniach karnych oraz cywilnych. W kręgu jej zainteresowań pozostają zagadnienia seryjnych morderców, motywów ich działania na przełomie lat 90 – tych. Wolny czas spędza opiekując się zwierzętami.

Facebook